Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Вправи для зміни положення дитини в матці

Переважно малюки займають правильне положення у животі мами - головою вниз. Проте трапляються випадки, коли дитина займає інше положення:

тазове - сідничками і ступнями (сідничне) або колінами і ступнями (ніжне) до низу;

поперечне - дитина лежить спиною і плечима вниз або косе - дитина лежить косо у порожнині матки.

Щоб змінити положення дитини, слід виконувати спеціальні вправи.

Старанне, регулярне виконання вправ у більшості випадків приводить до бажаного результату. Пам'ятайте, що у вас завжди є можливість змінити положення дитини незалежно від того, чи до пологів залишилось 2 тижні чи 1 день.

Зміст цих вправ полягає в тому, що змінюється положення тіла мами (піднімається таз вище рівня голови) і так само змінюється центр тяжіння середовища перебування дитини і ми провокуємо дитину перевернутися.

І варіант

Покладіть на підлогу складену вдвоє подушку або скручений у щільний валик коц. Ляжте на спину так, щоб стегна знаходились на підвищені. Ноги зігніть в колінах, поставте ступнями на підлогу. Таким чином ділянка тазу піднімається на 30 - 35 см вище рівня голови. Залишіться в цьому положенні на 5-10 хв. Виконуйте декілька разів протягом дня.

ІІ варіант

Ляжте на спину, спираючись ногами об стінку. Підкладіть під таз декілька подушок. Залишіться в цьому положенні на 5-10 хв. Виконуйте цю вправу декілька разів на день.

Краще виконувати цю вправу натщесерце - у дитини буде місця для переміщення і вас не турбуватиме печія.

Деяким жінкам під час вагітності не зручно лежати на спині, для них підійдуть такі вправи:

1. Ляжте на бік зігнувши ноги в колінних суглобах, потім поверніться на другий бік. Залишайтеся лежати на кожному боці протягом 3-5 хв. Повторіть 4-5 разів.

2. Сядьте так, щоб сідниці знаходилися на п'ятках, пальці повинні бути разом, п'ятки - розведені. При цьому коліна повинні бути розставлені на ширину плеч. Тепер обережно опустіться на підлогу і обіпріться головою. Грудна клітка максимально прогнута вниз, а таз припіднятий. Залишатися в такому положенні протягом 5 хв. Повторити 3 рази.

3. Станьте на четвереньки. На видоху нахиліть голову і округліть спину. На вдисі підніміть голову і прогніть спину. Повторіть 10 разів.

4. Станьте на коліна, потім поставте передпліччя на підлогу. Під голову можна покласти подушку. Залишіться в такому положенні 5 хв.

Виконуйте вище описані вправи декілька разів на день, але зауважте - до їди.

За цілий день ви повинні в сумі виділити не менше 30хв для виконання вправ, щоб змінити положення дитини.

Для проведення вправ створіть для себе приємну розслаблюючу атмосферу.

Включіть тиху спокійну музику, запаліть ароматичну лампу з маслом лаванди або м'яти. Заспокойтесь, розслабтесь і лише тоді приступайте до фізкультури.

Обов'язково під час виконання вправ спілкуйтеся з дитиною.

Говоріть їй лагідні і заспокійливі слова, поясніть дитині для чого вона повинна повернутись і попросіть, щоб вона це зробила.

Намагайтесь хоча б один раз на день робити це разом з батьком дитини. Можливо, почувши підбадьорюючий голос батька і заспокійливий - матері, дитина набуде впевненості і змінить своє положення.

Офіційного авторства не встановлено. Якщо Ви знаєте автора - зверніться до адміністрації