Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Музикотерапія

Цілющі якості музики були відомі з давніх-давен.

Стародавні китайці вважали, що музика позбавляютьє від усіх хвороб, з якими не можуть справитися лікарі. А з 1993 року музикотерапія стала одним із самих популярних способів лікування в США. Американський лікар Гордон Шоу пояснює вплив музики на здоров'я дією вібрації звуків. Тому правильно підібрана мелодія благополучно впливає на хворих людей та пришвидшує їх одужання. Із біології та медицини відомо, що величезний вплив на організм людини має найдревніший компонент музики – РИТМ. Ритми музикальних творів лежать в діапазоні від 0,6 до 1,5 Гц – це частота, близька до частоти серцебиття та дихання. Життя нашого організму відбувається на різних ритмах – дихання, серця, різноманітних рухах, не говорячи про клітинний та молекулярний ритмічний рівень.

Музика, яку можна назвати шкідливою, відрізняється частим дисонансом, відсутністю форми, нерегулярністю ритмів. Музика може полегшити інтелектуальну діяльність, підтримувати натхнення. Так діє музика композитора, який пережив періоди стресу, болі, відчаю, знайшов в ній не лише натхнення, але й силу, і віру.... Мова йде про Бетховена. Релігійна музика дарує почуття спокою, вона – анальгетик у світі звуків, допомагає впоратись з болем, піднімає нас над рівнем повсякденності у вищі сфери. Музика Баха визиває в уяві релігійні символи, особливо символ Храму, кличе до Гармонії. Таку саму має дію музика Генделя. Музика корисна і в конфліктних ситуаціях. Психологи люблять наводити такий приклад. Подружжя, що опинилось на грані розлучення , люто про щось сперечалось на кухні. Раптом молодша дочка заграла у вітальні на піаніно. Це був Гайдн. Батько і мама, неначе прокинувшись від гіпнозу, мовчали декілька хвилин... і помирились... Проте найбільш незвичайна музика у Моцарта: не швидка і не повільна, плавна, але не нудна - це музикальний феномен. «Чарівна флейта» насправді може творити чудеса – відомий актор Ж.Депардьє лише слухаючи її 2 години в день вилікувався від затинання. А в монастирі Британії, після прослуховування Моцарта у виконанні монахинь, корови давали в двічі більше молока. Японці вияснили, що якщо музика Моцарта звучить у пекарні, тісто підходить у 10 раз швидше. У Канаді струнні квартети грають його музику на міських площах для того, щоб урегульовувати вуличний рух і знизити кількість аварій.

Гармонійна музика – найкращий психотерапевт.

Вона знімає напругу під час ділових переговорів, зосереджує увагу школярів і допомагає швидше засвоювати новий матеріал. Якщо жінка годує малюка, слухаючи улюблені п'єси, то при перших ж звуках знайомих мелодій у неї прибуває молоко. Для полегшення чи пришвидшення анестезії музику використовують і стоматологи – головне, щоб вона була приємною, повільною та заспокійливою. 5 симфонія Бетховена- чудова музика для малюків, а також звуки природи, голоси дельфінів під час пологів!!!

В США Лікар Шульман виліковує пацієнтів, пропонуючи їм прослухати аудіокасету з шумами різних внутрішніх органів людини: серця, легенів, шлунка, кишечника. На його думку, хворий організм, прослухавши гармонічні звуки здорових органів, самостійно починають видужувати. В Інституті звукотерапії (Штат Арізона, США)музикою навіть відрощують волосся втих хто полисів. І для вагітних жінок,звісно теж є рекомендації-слухати класику, дитячі пісеньки, народні наспіви, звуки моря і особливо,голоси дельфінів. Розроблені навіть спеціальні диски з пренатальною музикою. На загал наведемо короткий перелік музичних творів, що мають терапевтичу дію:

Від неврозів та роздратування допомагає Чайковський, Пахмутов, Таривердієв, «Сяйво Місяця» Дебюссі. Для зняття стресу, медитацій підходять: Шуберт, Шуман, Чайковський, Ліст. Від язви шлунка виліковують «Вальс квітів». Піднімають настрій: джаз, блюз, соул, реггі, що беруть свій початок від африканської музики. Від гастриту допомагає соната № 7 Бетховена. Від мігрені можна послухати: «Весняну пісню» Мендельсона і Джорджа Гершвина, а також головної болі допомагає полонез Огінського. Нормалізує сон і роботу мозку сюїта «Пер Гюнт» Гріга. Знижує кров'яний тиск «Лебедине озеро» Чайковського. Розвитку розумових здібностей сприяє музика Моцарта.

ред.Марія Хомів,
лікар- психотерапевт