Розклад занять

Дорогі мамусі, запрошуємо вас підготуватись до народження ДИВА.

Загалом, зараз є 8 занять, по неділях. Нова група набирається 1 раз в 2 місяці. Тернопіль, лише живі зустрічі.
Маємо чудових гостей на заняттях та подарунки. Найкращі відгуки та 17 річний досвід роботи.
Повний комплексний теоретичний підхід. Тематика занять 17-річного проекту ШКОЛА ЩАСЛИВОГО МАТЕРИНСТВА СВ. АННИ охоплює найкращі та найважливіші теми. 

Навчання в Школі материнства продовжується згідно дотримань усіх правил безпеки. Ми піклуємося про здоров'я майбутніх матерів та їх діток.

ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ: відсилайте повідомлення у VIBER - 0679998452

Готуємося

Несприятливими факторами у процесі настання вагітності є:
  • куріння батьків;
  • зловживання спиртним;
  • вживання наркотичних засобів;
  • зловживання ліками;
  • неблагоприємні екологічні умови;
  • електромагнітне випромінювання;
  • надмірний шум.
А також психологічна непідготовленість жінки і чоловіка.
Психологічна непідготовленість жінки визначається:
  • а) небажанням мати дитину;
  • б) боязню складної вагітності;
  • в) страхом перед родами;
  • г) емоційними та фізичними проблемами.

Небажана дитина

Можна з впевненістю сказати, що психіка небажаної дитини зазнає травм ще до народження. Крім цього, малюк, якого не чекають батьки, може «не захотіти» народжуватися, що може бути причиною викиднів і важких родів. Народившись, небажана дитина може підсвідомо відчувати (і, скоріш за все, відчуває)неприязнь до батьків. Бували такі випадки, коли небажання дитина відмовлялася брати груди мами і брала груди чужої жінки, яка жаліла її.

Виявляється, що ненароджений малюк може відчувати, що він непотрібний. Оскільки на стінках матки розміщені особливі клітини – циторецептори Е2, які і передають нервові імпульси від організму матері до ембріону. І виходить, що при небажаній вагітності малюк знає про це вже з перших днів свого розвитку. Як наслідок, включається механізм захисту, і плід намагається, наскільки можливо, продовжити своє життя в утробі. В кінці кінців це може привести до зупинки розвитку ембріона та його смерті.

Боязнь складної вагітності

Вже давно спостерігають наступну закономірність: чого ми боїмося, те і відбувається з нами. Це цілком відноситься і до вагітності. Якщо жінка через якісь причини боїться , що вагітність в неї буде проходити важко, то частіше саме так і відбувається, і, навпаки, якщо жінка впевнена в собі і в своїх силах, то вагітність проходить успішно.

Страх перед родами

Страх перед родами у багатьох жінок пояснюється думкою, про те , що роди – це завжди небезпечно і дуже боляче( хоча насправді це зовсім не так.). Виходить, що чим більше жінка боїться родів, тим важче вони проходять. І навпаки, чим впевненіша в собі жінка, тим легше проходять роди. Грентлі Дік-Рід в своїй книзі «Роди без страху» відзначає: «Негативні емоції дуже сильно впливають на організм вагітної жінки».Одна з таких біохімічних змін полягає в тому, що виробляються катехоламіни, які викликають звуження артерій і знижують приток крові до зовнішніх органів. Думаю, всім відомо про те, що кисень життєво необхідний для розвитку мозку. Хоча плід цілком спроможній перенести короткочасне кисневе голодування, спричинене реакцією у відповідь на страх, проте місяці неспокійного життя можуть подіяти досить і досить негативно.

Природні роди, під час яких нормалізується фізіологія цілого процесу, гарантує стабільне постачання кисню до плода. З іншого боку , і сама надмірно схвильована породілля несвідомо обмежує постачання кисню своїй дитині. Чим більше хвилювань, тим частіше жінці потрібне медикаментозне втручання.

Фізична непідготовленість жінки

Жінці дуже важливо мати добре фізичне підготування, для того щоб роди були легкими і щоб народилась здорова дитина.

Стреси, конфлікти, суперечки (особливо з батьком майбутньої дитини)

Вже доведено, що при тривалих стресових станах в крові матері утворюється надлишкова кількість стероїдних гормонів, що проходять плацентарний бар'єр і які впливають на мозок, що формується у дитини. Стреси можуть навіть стати причиною передчасних родів. На думку вчених, плацента не є пасивним фільтром між організмом матері і плоду, як вважається. Вона функціонує як ендокринна залоза, що виділяє гормони та білки під час вагітності. Ці активні речовини попадають не тільки в кров плоду, але й у кровоносну систему материнського організму, таким чином впливаючи на фізіологічні механізми , які і визначають тривалість вагітності. Найбільш небезпечним є стрес, перенесений на ранніх термінах, оскільки він може викликати не тільки передчасні роди , але і викидень, серйозні порушення розвитку плоду, в тому числі зорові, слухові, інтелектуальні, а також патології травної та дихальної системи.

Втім, страх, відчай, безсилля і навіть неприязнь до дитини виникає інколи і під час другої і навіть третьої вагітності, не кажучи про найпершу. Деякі мами, можливо, не зрозуміють, про яку неприязнь взагалі можна говорити. Зате інші випробовують, ймовірно полегшення, взнавши що психологи визнають ці відчуття абсолютно нормальними. Дуже різко змінюється звичне життя: вперше з'являється хтось, повністю залежний від тебе. По суті перша дитина – це прощання з власним дитинством, яке повертається до тебе в особі іншого чоловічка, що має тепер ексклюзивні права на безтурботність. Ростити дитину дійсно важко. Але важливо знати, що якщо малюк важливий для тебе, то ні сонні ночі, ні нескінченні пеленки, ні напади безсилля не зможуть перешкодити тобі стати прекрасною люблячою мамою.

Психологічна неготовність чоловіка полягає у боязні змінити звичне життя, відповідальності, фінансових ризиках та в небажанні змінитись самому. Надзвичайно важливе значення має досвід батьків які виховували такого сина. Навчанням та приготуванням до ролі батька займається жінка,яка повинна навчатись разом з чоловіком ніжно, упевнено і з любов"ю, чим і забезпечить формування позитиву і впевненості.